Menu

Boys Crush College Commitments

UpdatedTuesday May 10, 2022 byOrange Crush 2018.

Class of 2023   Class of 2018     
George LaCombe (Cornell)   Peter Fiorini (Syracuse)
Lloyd Ziparo (Boston)   Chayse Ierlan (Cornell)
Forrest Ives (Air Force)   Griffin Cook (Syracuse) 
TJ Conley (Rutgers)   Derrek Madonna (Hobart) 
Luke Gilmartin (Cornell)   Thomas Bragg (Yale)
Gannon Kessler (Boston)   Luke Hamel (Mt. St. Marys
Andrew Kohlbrenner (Marquette)   Rob Lobello (St. Joseph's/Tampa) 
Johnny Angelicola (Binghamton)   Paxton Travis (Jacksonville)
Chris Grimaldi (Umass)   Cole Peters (St. Josephs) 
B. Penafeather-Stevenson (Richmond)   Zak VanValkenburgh (Belmont Abbey)  
Ian McIntyre (Florida Southern)   Luke McAnaney (Tampa)
    JJ Johnson (Cortland)  
Class of 2022    Devin Lee (Vassar)   
Brody Coleman (Yale)    Mike Fiorentino (Stony Brook) 
Carter Kempney (Syracuse)   Owen Matukas (Tampa) 
Eddie Rayhill (Cornell)   Ben Welling (Wagner) 
Jackson Palumb (Albany)   Dan Burnam (Drexel)  
Rowan Marsell (Delaware)   John Bergan (LeMoyne)
Rocco Mareno (Towson)    
Dan Anerson (Denver)   Class of 2017
Matt Baker (LeMoyne)   Nick Riccardi (Hobart)
Huck Patton (Air Force)   Jace Whalen (Marquette)
Drew Pemrick (Wagner)   Brett Barlow (Syracuse)
Luke Renaud (UMass Lowell)   Ryan Archer (Hobart)
Pat Linton (Siena)   Casey Platenik (Cleveland State/Tampa)
Caden Kramer (Siena)   Casey Rogers (Syracuse/Nebraska FB)
Nick Ludwig (Florida Southern)   Peter Rayhill (Drexel)
Jake Calabro (Bentley)   Luke Hamel (Mt. St. Marys)
Ben Schellinger (Mercyhurst)   Donovan Welsh (Fairfield)
Matt King (Robert Morris)   Adam Fontana (St. Lawrence)
Sam Rosa (RIT)   Brendan Lyon (SUNY Geneseo)
    Bryant LeMere (Limestone)
    Tim McCarthy (Maryville)
Class of 2021        Nate Garlow (Syracuse)
Luke Stratton (West Point)   Chris Becker (RIT)
Johnny Keib (Yale)     Andrew Barclay (Cornell)
Will Delano (Hobart)     
Tanner Burns (Brown)   Class of 2016  
Jamison MacLachlan (Stony Brook)   Cole Willard (Penn State/Tampa 5th)
Jake Moran (Albany)           Grayson Burns (Bucknell)
Pratt Reynolds (Siena)   TJ Connellan (Penn State)
Nolan Firth (Hobart)       TD Ierlan (Albany/Yale)
Josh Demko (Fairfield)     Jake Stowell (Hobart/LeMoyne)  
Scott Reeves (St. John Fisher)   Sam Mueller (Hobart)
Josh Michel (Mercyhurst)     Stephen Chase (Notre Dame)
Matt Welch (Mercyhurst)    Michael Schwedes (Tampa)
Anthony Cimino (St. Bonaventure)    Lincoln McGarrity (St. Johns)
Matt LaCombe (Colgate)   Derek White (Clarkson)   
Zach Stirpe (St. John Fisher)   Matt McAnaney (Wagner)
Conlon Crowley (Albany)   Brendan Whalen (Robert Morris)
Alex Rosa (Hobart)   Ross Filtch (Siena)
Jack Comer (Mercyhurst)   Chase Gedney (West Point)
    Jacob Crotser (Limestone)  
Class of 2020   Jake Lewis (Cleveland/LeMoyne)
Zach Delaney (Hobart)   Matt Hutchings (LeMoyne)
Lance Madonna (Richmond)    Sam Martin (St. Lawrence)
Regan Endres (Albany)   Andrew Wyman (St. Lawrence)
Connor Durkin (Hobart)     
Brendan Wilcox (Boston)    Class of 2015  
Jack VanValkenburgh (Albany)   PJ Brown (Loyola)
Chad Bach (Hobart)       Stephen Chase (Notre Dame)
Ronan Pierie (Drexel)    Joe Morgan (Merrimack)
Quinn Diehl (Mt St. Mary's)    David Procopio (Providence)
Ben Hammond (St. John Fisher)     Ryan Durkin (Bucknell)
Fred Smith (Trinity)      Lucas Relkin (RIT)
Jagger Kerr (LeMoyne)   Cole Fowler (St. John Fisher)
Parker Bossard (Roberts Wesleyan)   Ben Wipper (Williams)
Justin Hoke (Lynn)          Eli Mitchell (Connecticut College)
Quinn Peters (Tampa)     John Cote (Wesleyan)
Max Cramer (LeMoyne)    Max Huckaby (Bowdoin)
Sam Stratton (Albany)   David Marshall (Dartmouth)
Brendan Coyle (Bucknell)    Danny Turck (St. John Fisher)
Josh Duby (Hobart)   Dean Riley (Cortland)
    Chris DeRonda (Mercyhurst)
Class of 2019    Zach Sheridan (Potsdam)
John Danforth (Lehigh)   Matt Murad (Hamilton)
J.T. Stirpe (Syracuse/Richmond)      
Max Rosa (Syracuse)   Class of 2014
Sam Stratton (West Point)    Brad Carr (Cortland)
Zach Neufang (Jacksonville)    Nate Farrell (Syracuse)
Patrick Hackler (Yale)   Griffin Johnson (Tufts)
Trey Schug (Albany)   Jack Wilson (Boston)
Liam Ronan (Stony Brook)     
Zach Nestor (Hartford)   Class of 2013
Rob Seeley (St. Josephs)    Jordan Evans (Syracuse)
Pat Murad (Binghamton)     Scott Firman (Syracuse)
Luke Burnam (UPenn)   Mike Perkins (Loyola)
Jack Grooms (Hobart)    Connor Cannizzaro (MD/Denver)
Spencer Wirtheim (Cornell)   Lucas Johnson (Tufts)
Charlie Bolesh (Tampa)    
Ryan Eccles (Albany/Oswego)     
Nick Papa (Syracuse/Tampa)    
Sam DiChristina (Siena)     
Matt Connell (Mercyhurst)